На колонији младих физичара било је 16 ученика 6, 7. и 8. разреда. Ментори на колонији били су Миливоје Видић (радио је са ученицима 6. разреда), Љиљана Јанковић (радила је са ученицима 7. разреда), Драгољуб Цуцић (радио је са ученицима 8. разреда) и др Ненад Лазаров, некадашњи ментор а сада само запослен у Винчи (радио је као асистент по потреби на свакој од група).

Радиле су се припреме за државно такмичење, као и одговарајуће експерименталне вежбе. Са полазницима је рађена у математика за предстојећа такмичења. Такође ученици су се такмичили у практичном решавањз задатка: направити возило помоћу флашице, чепова и балона, које ће прећи највећи пут.

Гостујући предавач групе за физику био је проф. др Братислав Обрадовић (Физички факултет БУ, председник УО Друштва физичара Србије) који је одржао предавање: „Колико познајемо дугу”. Гости су били и проф. др Милорад Курајица (шеф катедре за квантну оптику Физичког факултета БУ) и др Александар С. Николић, научни саветник и члан УО РЦТ „Михајло Пупин”.

© 2020 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". Сва права задржана.