На 6. међународном такмичењу за ученике узраста до 16 година из области математике, физике и програмирања од 25. до 30. јуна 2018. године учествовало је 27 екипа из 11 земаља.

РЦТ „Михајло Пупин” имао је 5 представника: 4 која су представљала РЦТ „Михајло Пупин“ и једног који је представљао 1. разред Математичке гимназије.

На такмичењу из физике тим РЦТ „Михајло Пупин” био је 4. по броју освојених поена, иза Русија 1, Србија 3 и Словеније. На такмичењу из математике тим Србија 3 (чији члан екипе је био и наш полазник) освојио је пехар као најуспешнији тим.

Представници РЦТ „Михајло Пупин” на 6. МГ купу

Тим РЦТ „Михајло Пупин“ сачињавали су:

• Вођа групе: Бранко Грбић, студент Математичког факултета БУ и ментор у РЦТ „Михајло Пупин”.
  • Никола Цинцовић, ученик 1. разреда Математичке гимназије, Београд – 2. награда из математике и 2. награда из физике.
  • Алекса Вучковић, ученик 8. разреда ОШ „Мирослав Антић Мика”, Панчево – 3. награда из математике и 2. награда из физике.
  • Филип Митић, ученик 8. разреда ОШ „Јован Јовановић Змај”, Панчево – 2. награда из физике.
  • Филип Ранковић, ученик 8. разреда ОШ „Исидора Секулић”, Панчево – 3. награда из математике.

И као члан тима Математичке гимназије:

• Александар Цуцић, ученик 1. разреда Математичке гимназије, Београд – 3. награда из математике и 2. награда из физике.

Представници РЦТ „Михајло Пупин” на 6. МГ купу

Тим РЦТ „Михајло Пупин“ сачињавали су:

И као члан тима Математичке гимназије:

© 2020 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". Сва права задржана.