У недељу, 9. октобра, у Народном дому у Идвору организован је Дан Михајла Пупина и „Октобарски сусрети проналазача“, под покровитељством САНУ, а у организацији Фондације Младен Селак и Друштва проналазача Србије.

Том приликом додељена је златна медаља са ликом Младена Селака и полазнику РЦТ „Михајло Пупин“, Mарку Шушњару, за освојену сребрну медаљу на 48. Интернационалној физичкој олимпијади, одржаној у Џакарти, Индонезија, од 16. до 24. јула 2017. године.

И овогодишњу свечаност, након химне, отворио је филм „Пупиново детињство“, који је снимљен 2013. године од стране групе за позориште и филм Регионалног центра за таленте „Михајло Пупин“.

Седми пут, у последњих седам година, РЦТ „Михајло Пупин“ учествује на свечаности у Идвору и том приликом додељује признања ученицима из Панчева за постигнућа на такмичењима републичког и међународног карактера. Ове године додељене су: дипломе, ваучер за куповину књиге, аутобиографија Михајла Пупина и поклон кеса, најуспешнијим ученицима-такмичарима града Панчева, освајачима прве награде на валидним државним такмичењима, освајачима бар две награде на државним такмичењима из различитих области,  и награде на међународним такмичењима, из општих школских предмета.

У Идвору је награђено 16 ученика. Награде су уручили: проф. др Бранко Ковачевић (председник Надзорног одбора ЕПС-а), мр Татјана Божић (чланица градске владе Панчева, ресорно задужена за образовање), Миладин Митровић (председник УО РЦТ „Михајло Пупин“) и Драган Миловановић (Председник ротари клуба „Михајло Пупин“ из Панчева). Спонзор пакета награђеним ученицима био је IED (Intelligent Electronic Devices) из Београда.

Због заслуга и подршке раду РЦТ „Михајло Пупин“ Повељу је добио Милан Божић, председник Фондације „Младен Селак“.

© 2019 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". Сва права задржана.