Десетодневни „Научни камп Михајло Идворски Пупин – Идвор, 2012.“ планирано је да се одржи од 13. до 22. јула.

На кампу је замишљено да борави око 20 ученика, 2 ментора Слободан Тршек, професор програмирања у Машинској школи у Панчеву и предавач у РЦТ „Михајло Пупин“ из Панчева, и Милан Сурла, програмер у MySkin и предавач и члан програмског савета у РЦТ “Михајло Пупин“ из Панчева, и координатор кампа др Драгољуб Цуцић, директор РЦТ „Михајло Пупин“ из Панчева. Са полазницима ће се радити програмски језик Јава, који се током школске године ради у РЦТ “Михајло Пупин“,  и тема кампа ће бити "Јава кроз примере за физику".

У кампу ће гостовати бројни предавачи који ће одржати предавања популарног садржаја, а која ће се тицати физике, математике и астрономије. Планирани  су следећи гостујући предавачи на кампу:

1. проф. др Дарко Капор – “Додирне тачке физике и других наука“
  2. проф. др Драгољуб Мартиновић - „Михајло Идворски Пупин“
  3. проф. др Мирјана Поповић Божић - „Писма љубави и науке између Алберта  Ајнштајн и Милеве Марић“
  4. проф. др Иван Аничин - „Статистички детерминизам“
  5. проф. др Јован Пузовић – „Софтверска заштита у ЦЕРН-у“
  6. проф. др Саво Ћебић - „Примена математике у програмирању“
  7. Астрономско друштво Милутин Миланковић, Панчево – Осматрање неба изнад Идвора и два пригодна предавања.

Све време трајања Кампа биће поставка изложбе проф. др Мирјане Поповић Божић „Алберт и Милева Ајнштајн  у простор-времену“.

1. проф. др Дарко Капор – “Додирне тачке физике и других наука“
  2. проф. др Драгољуб Мартиновић - „Михајло Идворски Пупин“
  4. проф. др Иван Аничин - „Статистички детерминизам“
  5. проф. др Јован Пузовић – „Софтверска заштита у ЦЕРН-у“
  6. проф. др Саво Ћебић - „Примена математике у програмирању“

© 2019 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". Сва права задржана.