3.1 Еко Поп-арт, експериментални филм, дизајн ЧАРДАК 2008. – 2. пут

Идеја да се прва еко поп-арт колонија организује почетком 2008. године настала је као жеља и потреба да заштићена зона Делиблатске пешчаре, околина "Чардака" буде предмет истраживања учесника колоније. Учесници би имали слободу да истраже и региструју - служећи се првенствено визуелним средствима /фотографијом, сликарским техникама и филмом/, природно окружење и феномене интересантне у домену еко заштите. Тематска ширина основне идеје колоније би дала могућност визуелног истраживања флоре и фауне а и слободу да се са уметничког аспекта, а у концепту поп арта обради понуђена тема. Била би то прилика да се искаже и одређени став као допринос популаризацији и подизању еколошке свести. Колонија би трајала 5 дана у јануару 2008. године, а у оквиру исте би се одвијале следеће активности:

1.       Подела раније припремљеног штампаног материјала из области ликовне и филмске уметности у циљу едукације учесника колоније. Материјал би пре почетка припремили и технички обрадили ментори колоније,

2.      Усмена и визуелна презентација припремљеног материјала /поwер поинт/,

3.      Разговор са учесницима колоније у циљу добијања повратних информација у циљу савладавања датог проблема колоније,

4.      Посебан акценат ће се ставити на проблем екологије кроз форму визуелно естетског приступа кроз различите креативне поетике,

5.      Обилазак терена и одабир теме и мотива за фотографисање, снимање и ликовну обраду,

6.      Фотографисање истражених објеката /планирано 120 фотоса, по одабиру 25/,

7.      Снимање 5 филмова трајања до 5 минута,

8.      Припрема скица, одабир и израда 5 слика комбинованих техника /суви, масни пастел, темпера и колаж /,

9.      Израда еколошке филмске траке - /форма која је примењивана у досадашњој сарадњи дизајнерске и филмске групе/.

Филмска и видео форма својим термином трајања и тематиком погодни су за емитовање на телевизији и прихватљиви младој популацији као медијски близак језик изражавања.

Колонију би водили као ментори Снежана Манасић, ликовни педагога, и Иван Ракиџић, филмски и ТВ редитељ и ментор групе за аудио-визуелне медије овог Центра.

Колонија би бројала око 20 учесника. Смештај и услови за рад су обезбеђени у објекту "Нера" на Чардаку.

По завршетку колоније организована би била презентација радова колоније, а садржала би се од изложбе фотографија и ликовних радова, као  и пројекције реализованих филмова.

3.1 Еко Поп-арт, експериментални филм, дизајн ЧАРДАК 2008. – 2. пут

2.      Усмена и визуелна презентација припремљеног материјала /поwер поинт/,

7.      Снимање 5 филмова трајања до 5 минута,

Јавне набавке 2018

1.   ПОНУДА ЗА ЈАВНУ НАБАВКУ ДОБАРА - 16 ОТВОРЕНИХ И 8 ЗАТВОРЕНИХ МЕТАЛНИХ КОНТЕЈНЕРА ЗАПРЕМИНЕ 5 ЗА ПОТРЕБЕ РЦТ "МИХАЈЛО ПУПИН" ПАНЧЕВО У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА "ЗЕЛЕНА ОСТРВА ЗА ЧИСТИЈЕ ПАНЧЕВО"-ЈН. БР. 1-2018

2.   ПОНУДА ЗА ЈАВНУ НАБАВКУ ДОБАРА - 16 ОТВОРЕНИХ И 8 ЗАТВОРЕНИХ МЕТАЛНИХ КОНТЕЈНЕРА ЗАПРЕМИНЕ 5 ЗА ПОТРЕБЕ РЦТ "МИХАЈЛО ПУПИН" ПАНЧЕВО У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА "ЗЕЛЕНА ОСТРВА ЗА ЧИСТИЈЕ ПАНЧЕВО"-ЈН. БР. 2-2018

Copyright © 2018 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". All Rights Reserved.