КОНКУРСИ

С обзиром да је Центар за таленте Михајло Пупин регионалног типа постоје  тешкоће увида у квалитет међу ученицима који су заинтересовани за ликовно, књижевно и филмско стваралаштво. У календарској 2008. години расписују се конкурси на нивоу регије Банат (коју покрива Центар), седми по реду. Конкурси ће бити расписани крајем октобра и трајаће до краја полугодишта. Резултати ће бити саопштени на Регионалној смотри уметничких радова фребруара 2009. године, и биће истакнути на сајту Центра.

5.1. Конкурс из књижевног стваралаштва - 7. пут

Крајем октобра се шаљу циркуларна писма свим школама у Банату са конкурсом из књижевног стваралаштва.

5.1.1. Основне школе

Расписује се књижевни конкурс за ученике 6. 7. и 8. разреда основне школе са територије Баната. Теме су слободне, а радови се шаљу под пуним именом и презименом. Траже се радови из области поезије и прозе. Сваки учесник може да пошаље највише пет песама или три кратке приче.

5.1.2. Средње школе

Расписује се књижевни комнкурс за ученике средњих школа са територије Баната. Теме су слободне, а радови се шаљу под пуним именом и презименом ученика. Траже се радови из области поезије и прозе. Сваки учесник може послати највише пет песама или три кратке приче.

Награде се добијају у књигама. Радови се примају до 22. децембра.

5.2. Конкурс из ликовног стваралаштва - 7. пут

Крајем октобра се шаљу циркуларна писма свим школама у Банату са конкурсом из ликовног стваралаштва.

5.2.1. Основне школе

Расписује се ликовни конкурс за ученике 6. 7. и 8. разреда основне школе са територије Баната. Теме су слободне, а радови се шаљу под пуним именом и презименом. Траже се радови без обзира на технику.

5.2.2. Средње школе

Расписује се књижевни комнкурс за ученике средњих школа са територије Баната. Теме су слободне, а радови се шаљу под пуним именом и презименом ученика. Траже се радови без обзира на технику.

Награде се добијају у књигама или сликарском материјалу. Радови се примају до 22. децембра

5.3. Конкурс из филмског стваралаштва - 2. пут

Крајем октобра се шаљу циркуларна писма свим школама у Банату са конкурсом из филмског стваралаштва.

Расписује се општи филмски конкурс за ученике свих разреда са територије Баната. Теме су слободне, а радови се шаљу под пуним именом и презименом. Траже се радови без обзира на врсту.

Конкурси 2015-пдф

КОНКУРСИ

5.1. Конкурс из књижевног стваралаштва - 7. пут

5.1.1. Основне школе

5.1.2. Средње школе

Награде се добијају у књигама. Радови се примају до 22. децембра.

5.2. Конкурс из ликовног стваралаштва - 7. пут

5.2.1. Основне школе

5.2.2. Средње школе

5.3. Конкурс из филмског стваралаштва - 2. пут

Конкурси 2015-пдф

Copyright © 2017 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". All Rights Reserved.