3.7. Школа граматике и стилистике српског језика 2008. –3. пут

По други пут планира се по идеји професора Гимназије Урош Предић из Панчева и дугогодишњих предавача и ментора у Центру: Валентине Паровић и Александре Михајловић.

Основни циљеви школе која треба да траје 7 дана након завршетка школске године су:

• Богаћење речника;
  • Рад на лексикологији и творби речи;
  • Истраживање речника;

Поред горе наведеног план је да се одрже разни семинири са гостима колоније и приказивање на видеоматеријалима образовних садржаја.

3.4. Филмска колонија Пешчара 2008. –8. пут

Седми пут заредом планира се летња школа филма у којој као завршну вежбу треба да, полазници филмске групе Центра за таленте, сниме филм. Поред активности око снимања филма дневни распоред биће попуњен предавањима које ће да држи предавач групе за филм редитељ Иван Ракиџић али и познати и признати гости из разних области филмске уметности. Филмска група ће у моментима када нема предавања и рада на филму да гледа филмове, унапред одабране, и уз помоћ ментора да врши њихову анализу.

3.2 Колонија групе за геопросторне науке ЧАРАПИЋА БРЕСТ, АВАЛА - 2008. – 4. пут

У фребруару, на Авали, у пансионима „Чарапића Бреста“ одржаће се четврта по реду колонија геопросторне групе. Вођа и координатор колоније је члан програмског савета Центра мр Борут Кирбус, коме ће да асистира професор географије у сталној школи Центра Милош Благојевић. Колонија ће бити тематски одређена картографијом. Биће обилажени тренеи на Авали, којом приликом ће се радити на читању карата и упознавању са картографским знацима. Такође, биће унете све измене на картама, које су настале у међувремену од како су оне урађене.

3.3. Зимска школа математике ЧАРДАК 2008. – 1. пут

За половину фребруара је планирана зимска школа математике, која треба да окупи 40 најбољих ученика 8., 7., 6. и 5. разреда који похађају предавања у школи математике Центра.

Школа ће трајати 3 дана и уколико учесници (с обзиром да се по први пут организује) буду задовољни радом биће поновљена у априлу. Школа обухваћа рад са ученицима на више нивоа:

-        Рад са такмицарским задацима,

-        Семинари,

-        Математика као забава.

3.1 Еко Поп-арт, експериментални филм, дизајн ЧАРДАК 2008. – 2. пут

Идеја да се прва еко поп-арт колонија организује почетком 2008. године настала је као жеља и потреба да заштићена зона Делиблатске пешчаре, околина "Чардака" буде предмет истраживања учесника колоније. Учесници би имали слободу да истраже и региструју - служећи се првенствено визуелним средствима /фотографијом, сликарским техникама и филмом/, природно окружење и феномене интересантне у домену еко заштите. Тематска ширина основне идеје колоније би дала могућност визуелног истраживања флоре и фауне а и слободу да се са уметничког аспекта, а у концепту поп арта обради понуђена тема. Била би то прилика да се искаже и одређени став као допринос популаризацији и подизању еколошке свести. Колонија би трајала 5 дана у јануару 2008. године, а у оквиру исте би се одвијале следеће активности:

1.       Подела раније припремљеног штампаног материјала из области ликовне и филмске уметности у циљу едукације учесника колоније. Материјал би пре почетка припремили и технички обрадили ментори колоније,

2.      Усмена и визуелна презентација припремљеног материјала /поwер поинт/,

3.      Разговор са учесницима колоније у циљу добијања повратних информација у циљу савладавања датог проблема колоније,

4.      Посебан акценат ће се ставити на проблем екологије кроз форму визуелно естетског приступа кроз различите креативне поетике,

5.      Обилазак терена и одабир теме и мотива за фотографисање, снимање и ликовну обраду,

6.      Фотографисање истражених објеката /планирано 120 фотоса, по одабиру 25/,

7.      Снимање 5 филмова трајања до 5 минута,

8.      Припрема скица, одабир и израда 5 слика комбинованих техника /суви, масни пастел, темпера и колаж /,

9.      Израда еколошке филмске траке - /форма која је примењивана у досадашњој сарадњи дизајнерске и филмске групе/.

Филмска и видео форма својим термином трајања и тематиком погодни су за емитовање на телевизији и прихватљиви младој популацији као медијски близак језик изражавања.

Колонију би водили као ментори Снежана Манасић, ликовни педагога, и Иван Ракиџић, филмски и ТВ редитељ и ментор групе за аудио-визуелне медије овог Центра.

Колонија би бројала око 20 учесника. Смештај и услови за рад су обезбеђени у објекту "Нера" на Чардаку.

По завршетку колоније организована би била презентација радова колоније, а садржала би се од изложбе фотографија и ликовних радова, као  и пројекције реализованих филмова.

3.7. Школа граматике и стилистике српског језика 2008. –3. пут

• Богаћење речника;
  • Рад на лексикологији и творби речи;
  • Истраживање речника;

3.4. Филмска колонија Пешчара 2008. –8. пут

3.2 Колонија групе за геопросторне науке ЧАРАПИЋА БРЕСТ, АВАЛА - 2008. – 4. пут

3.3. Зимска школа математике ЧАРДАК 2008. – 1. пут

-        Рад са такмицарским задацима,

-        Семинари,

-        Математика као забава.

3.1 Еко Поп-арт, експериментални филм, дизајн ЧАРДАК 2008. – 2. пут

2.      Усмена и визуелна презентација припремљеног материјала /поwер поинт/,

7.      Снимање 5 филмова трајања до 5 минута,

Copyright © 2017 Регионални Центар за Таленте "Михајло Пупин". All Rights Reserved.